eTwinning a 2n d'ESO

Els alumnes de 2n estem participant conjuntament amb altres instituts de diferents països en el projecte eTwinning. Tenim dos projectes, el que es diu “Come Together” està compartit amb alumnes de Dinamarca i  el segon, on treballem conjuntament amb alumnes de diferents països, com es pot veure a la fotografia es diu “The Wonderful World of Books” Al llarg del curs hem estat fent diferents activitats i seguirem fent-ho fins a final de curs:

Primerament vam fer una descripció de nosaltres i uns vídeos sobre el nostre centre i el nostre poble. Després vam veure els vídeos que van fer els alumnes danesos sobre la seva escola.


                  THE WONDERFUL WORLD OF BOOKS:

Al principi de curs vam fer unes descripcions on hi havia informació sobre nosaltres i les nostres aficions, el segon projecte que vam fer va ser el dels vídeos amb les descripcions de llocs importants a la Garriga i del nostre institut. També, vam omplir qüestionaris dels nostres llibres preferits i hem vist les presentacions fetes pels alumnes dels altres centres.


Tot això ho podeu trobar a la web de:

 

TwinSpace i eTwinning

 

Marta Picón, Bernat Conill, Queralt Vergés, Aroa Benages